Wanny narożnikowe — czym kierować się podczas wyboru?

Wanny narożnikowe — czym kierować się podczas wyboru?

Podczas aranżowania łazienki, poza wyborem odpowiedniej glazury czy niezbędnych akcesoriów, właściciel musi zadecydować o kupnie armatury sanitarnej. Jednym z podstawowych elementów jest oczywiście wanna, która jest dostępna w wielu rozmiarach oraz kształtach. Sporym zainteresowaniem cieszą się modele narożnikowe, pozwalające zaoszczędzić miejsce, przy równoczesnym zachowaniu odpowiedniej głębokości wanny. Sprawdź, gdzie zamówić tego typu element wyposażenia do łazienki.

Jak wybrać wannę narożnikową do łazienki?

Wbrew powszechnej opinii taki wariant nie jest zarezerwowany wyłącznie do montażu w małych pomieszczeniach. Równie dobrze wersja narożna sprawdzi się w dużych łazienkach, nadając im nowoczesny design. Należy jednak podkreślić, że faktycznie wanny narożnikowe zajmują znacznie mniej miejsca w porównaniu do tradycyjnych prostokątnych czy wolnostojących modeli.

Klienci mogą również zadecydować o długości, szerokości czy głębokości zamawianego produktu. Wszystko powinno być oczywiście dopasowane indywidualnie do potrzeb domowników, a także metrażu aranżowanej łazienki. Producenci proponują także odmienne wykończenie wnętrza każdej wanny, m.in. z dodatkowymi siedziskami. Ponadto w sklepach dostępne są modele przeznaczone dla osób starszych lub niepełnosprawnych, które zostały wyposażone w wyprofilowane podłokietniki i uchylne drzwiczki.

Z czego są wykonane wanny?

Obecnie na rynku dostępne są produkty z akrylu, stali i konglomeratu. Pierwszy materiał jest najpopularniejszy ze względu na trwałość, lekkość (co ma spore znaczenie podczas transportu i montażu wanny) oraz łatwość w czyszczeniu. Akrylowe modele są również antypoślizgowe, nie żółkną i dłużej utrzymują ciepło w porównaniu do pozostałych wariantów. Materiał ten jest także dosyć elastyczny, co z kolei zapewnia producentom dowolność w kwestii ostatecznego kształtu.

Gdzie znaleźć największy wybór wanien?

Mimo iż w marketach budowlanych można natrafić na ciekawe oferty armatury łazienkowej, to klienci powinni zawsze sugerować się marką oraz jakością zamawianych produktów. Warto postawić na krajowych producentów z wieloletnim doświadczeniem, którzy specjalizują się właśnie w produkcji wanien oraz brodzików czy akcesoriów łazienkowych. Z pewnością pomocne okażą się też opinie dotychczasowych klientów, którzy mogą ocenić wytrzymałość oraz komfort użytkowania wanny.