Sposoby na ból kręgosłupa — tabletki i co jeszcze?

Sposoby na ból kręgosłupa  — tabletki i co jeszcze?

Dolegliwości bólowe występujące w obrębie pleców są tym bardziej uciążliwe że towarzyszy im ograniczenie zakresu ruchów, np. trudności ze schylaniem się. Osoby doświadczające takich problemów chcą się ich jak najszybciej pozbyć. Sposobów na ból kręgosłupa jest wiele, poznaj najpopularniejsze z nich.

Tabletki na ból kręgosłupa i inne medykamenty

Polacy mają tendencje do nadużywania środków przeciwbólowych, zapominając, że wprawdzie skutecznie usuwają one ból, ale są szkodliwe w innych obszarach, m.in. uszkadzając śluzówkę. Czy wobec tego tabletki na ból kręgosłupa będą dobrym wyborem? Tak, ale tylko pod pewnymi warunkami. Najlepsze efekty da preparat o działaniu przeciwzapalnym. Poza tym trzeba pamiętać, że po tabletki powinno się sięgać z umiarem. Jeśli doświadczasz bólów kręgosłupa ze względu np. na przewlekłą chorobę, bezpieczniejsze może być stosowanie przeciwbólowych preparatów do użytku zewnętrznego. Ich gama jest bardzo szeroka, są to maści, żele oraz plastry, rozgrzewające bądź chłodzące. Przydają się też w przypadku kontuzji, przeciążeń czy przewiania.

Naturalne metody

Nie zawsze medykamenty są jedynym wyborem, jaki wchodzi w grę. Wiele zresztą zależy od tego, jaka jest przyczyna doświadczanych dolegliwości. Jeśli to przeciążenie albo skutek złej pozycji, w czasie snu albo wielogodzinnej pracy, zamiast tabletki lepiej mogą podziałać ćwiczenia, np. rozciągające. W przypadku kontuzji, przewiania bądź stłuczenia mięśni świetnie sprawdzają się też ciepłe kąpiele (albo gorący prysznic z biczami wodnymi) lub kompresy. Nie zapominaj też o masażu — ulgę może przynieść nawet ten niefachowy, wykonany np. przez domownika.

Pozbądź się bólu kręgosłupa

Dolegliwość ta należy do najbardziej uciążliwych, zmniejszając komfort życia czy nawet uniemożliwiając wykonywanie codziennych czynności. Jak jednak widać, są skuteczne sposoby, by sobie z nią radzić. W dodatku jest ich wiele!