Praca w Holandii — kto może ją podjąć?

Praca w Holandii — kto może ją podjąć?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że kraje Zachodniej Europy oferują znacznie lepsze zarobki niż Polska. Nawet wykonując najprostsze prace, można świetnie zarobić, między innymi w Holandii, toteż wiele osób znad Wisły decyduje się na wyjazd. Kiedy szczególnie jest to dobre rozwiązanie? Przeczytaj!

Praca w Holandii dla każdego

Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że jako iż Królestwo Niderlandów należy do Unii Europejskiej, do kraju tego można wjechać bez przeszkód, kontroli, a także nie trzeba starać się o zezwolenie na pracę. Oznacza to, że kto tylko chce, może zdecydować się na emigrację zarobkową. Kolejna ważna sprawa to fakt, że często oferowane jest zatrudnienie tymczasowe, na przykład na kilka miesięcy. Wiele osób traktuje to jako sposób na dorobienie do zwykłej pensji czy podejmuje pracę w przerwach między zatrudnieniem w Polsce, m.in. czekając na znalezienie odpowiedniego dla siebie stanowiska w ojczyźnie. Duże zarobki sprawiają też, że tymczasowa praca w Holandii bywa traktowana jako szybki sposób poprawy swej sytuacji finansowej, podreperowania budżetu czy zarobienia na konkretny cel. Na wyjazd decydują się na przykład pary chcące zarobić na wesele albo na wspólne mieszkanie —  tym bardziej że znaleźć można oferty przeznaczone specjalnie dla par.

Przedstawiciele jakich zawodów są poszukiwani?

Wymagania stawiane osobom, jakie chcą podjąć zatrudnienie w Kraju Tulipanów, są bardzo różne, często podstawowe, jak chęć do pracy, dzięki czemu na emigrację zarobkową mogą zdecydować się praktycznie wszyscy. Dotyczy to zarówno przedstawicieli konkretnych zawodów, jak elektromonter czy inżynier linii produkcyjnej, jak i osób bez kwalifikacji, na przykład niemogących pracować w swym zawodzie (choćby ze względu na brak znajomości języka) czy świeżo upieczonych absolwentów.

Szczególnie pożądani na rynku holenderskim, tak samo jak w wielu innych krajach, są przedstawiciele zawodów technicznych, którzy mogą liczyć na naprawdę dobre zarobki. Warto też pomyśleć o zrobieniu kursu na wózki widłowe —  ich operatorzy także witani są z otwartymi ramionami. Zawsze też jest praca w rolnictwie, ogrodnictwie i przemyśle spożywczym.

Znajdź wymarzoną pracę!

Z pomocą dobrej agencji można znaleźć w Holandii zatrudnienie nawet jeśli właśnie skończyło się szkołę średnią i nie ma się żadnych kwalifikacji. Brak znajomości języka innego niż polski także nie musi być problemem!