Poleasingowy komputer stacjonarny – na co zwracać uwagę?

Zakup nowego PC ze sklepu to często duży wydatek, w szczególności jeśli stawia się na sprzęt z wydajnymi podzespołami. Komputery poleasingowe natomiast to tańsza alternatywa, ciesząca się wśród klientów coraz większym zainteresowaniem. Trafny wybór takiego peceta jednak też wymaga przemyślenia sprawy. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Sprawdź to!

Sprzęt poleasingowy – do gier, do pracy…

Jeden z pierwszych i najważniejszych punktów na checkliście przed nabyciem takiego urządzenia to określenie celu, w jakim się to robi. W zależności, czy będzie to sprzęt do pracy, codziennego użytkowania czy gier, liczą się nieco inne parametry. Jeśli jesteś graczem, sprzęt poleasingowy powinien przede wszystkim odznaczać się silniejszym procesorem, kartą graficzną i większą ilością pamięci RAM. Nieobojętny jest też dysk twardy – np. modele SSD skracają znacznie czas ładowania. Podobnie to wygląda w przypadku maszyn przeznaczonych do pracy. Wiele zależy naturalnie od jej charakteru – w zależności, czy zajmujesz się grafiką, wykonujesz obowiązki biurowe, czy inne, powinieneś zwrócić uwagę na nieco inne parametry. Zawsze jednak przyda się mocniejszy procesor, więcej pamięci podręcznej i szybszy, pojemniejszy dysk.

Jeśli natomiast interesują Cię pecety umożliwiające sprawdzenie poczty, załatwienie sprawy w banku internetowym – możesz postawić na słabsze urządzenie bez wysokowydajnych komponentów. To zdecydowanie najtańsza opcja, gdyż nie potrzebujesz dużej mocy obliczeniowej. Zwróć uwagę przede wszystkim na dysk twardy i pamięć RAM, która pozwoli Ci np. płynnie przechodzić między zakładkami przeglądarki internetowej.

Warto stawiać na sprawdzone marki

Określając już cel, mniej więcej wiesz, na jakie parametry patrzeć. W dobrej cenie masz szansę kupić sprzęt o solidnych podzespołach, pozwalających wykonywać poszczególne czynności, włącznie z graniem w wiele nowszych gier komputerowych, jak i pracą na bardziej zaawansowanym oprogramowaniu. Jednak oprócz samych części, warto zwrócić jeszcze uwagę na markę. Komputery poleasingowe to często urządzenia renomowanych producentów, takich jak Dell, HP czy wielu innych, którzy komponują zestawy tak, by uzyskać najlepsze rezultaty pod względem wydajności i stabilności pracy.

Wybierz komputer poleasingowy – z pewnego źródła!

Zakup komputera może być znacznie tańszy, jeśli wybierze się sprzęt używany, pochodzący z pewnego źródła. Poleasingowe pecety mają dodatkową zaletę, że często są dużo mniej wyeksploatowane, a na pewno w pełni sprawne technicznie. Warto przy tym pamiętać, aby wybierać urządzenia od sprawdzonych dostawców.