Pochłaniacz zapachów do łazienki czy zwykły odświeżacz powietrza?

Na komfort użytkowania wszelakich przestrzeni wpływa wiele czynników, co szczególnie istotne jest w domu. Duże znaczenie ma między innymi zapach, a o nieprzyjemny nietrudno, wiedzą to choćby posiadacze zwierząt. By zapewnić sobie świeże, a nawet pachnące, powietrze, można sięgać po różnego rodzaju preparaty dezodoryzujące. Warto jednak pamiętać, że maskują one niechciane wonie, a nie je usuwają czy też nie dopuszczają do ich powstania, więc mogą być mało efektywne. Czy w takim razie odpowiednią dla nich alternatywą będzie specjalny pochłaniacz zapachów? Sprawdź!

Wyeliminować brzydki zapach

Niechciane wonie w domu spowodowane są przez rozmaite czynniki, jak gotowanie niektórych składników (kapusta, kalafior, ryba), obecność zwierząt domowych czy niewynoszone na czas śmieci. Szczególnie narażonym na ich obecność pomieszczeniem jest łazienka, między innymi ze względu na panujący w niej mikroklimat. Ciepło i wilgoć powodują na przykład szybkie rozkładanie się śmieci w koszu, tym bardziej że często są na nich obecne substancje pochodzenia organicznego. Z takimi woniami zwykły odświeżacz powietrza może sobie nie poradzić. Specjalistyczny pochłaniacz zapachów do łazienki będzie znacznie lepszym rozwiązaniem, gdyż nie tylko neutralizuje on odory, ale też hamuje rozwój organizmów odpowiedzialnych za ich powstanie. Oczywiście można też stosować go razem z tradycyjnym odświeżaczem, bo tak naprawdę produkty te mają nieco inne zastosowanie.

Pochłaniacz zapachów do łazienki —  jak stosować?

Produkt ten nie jest zwyczajnym zapachowym sprayem przeznaczonym do rozpylania w pomieszczeniu celem zneutralizowania niemiłych woni. Stworzony został dla zwalczania przykrych zapachów, a także ich przyczyn, czyli bakterii rozwijających się w odpadkach. Przeznaczony jest zatem do stosowania w koszach na śmieci. Pojemniki można spryskiwać nim po ich umyciu w celu zabezpieczenia, ale producent, bioExpert , poleca też używać go bezpośrednio na zawartość koszy. Pozwoli to uniknąć wydzielania się niemiłego zapachu poprzez dezaktywowanie substancji określanych jako złowonne oraz hamowanie rozwoju mikroorganizmów. Przyczynia się to też do większego bezpieczeństwa w pomieszczeniu, w którym powinna panować higieniczna czystość.

Skuteczne działanie antyodorowe

Mając ten preparat, nie trzeba wynosić śmieci każdego dnia i za każdym razem myć pojemnika. Przyda się w każdym domu, zapewniając komfort.