Pochłaniacz zapachów do łazienki — czy warto w niego zainwestować?

W każdym domu każdego dnia produkowane są ogromne ilości śmieci, które, zanim zostaną poddane utylizacji, wpierw muszą być składowane. Powodować to może wydzielanie nieprzyjemnych woni, nawet gdy stosuje się worki zapachowe i stara się często opróżniać pojemniki. Takie ryzyko jest zwiększone przede wszystkim w łazience, gdyż panujący w tym pomieszczeniu mikroklimat sprzyja rozkładowi substancji organicznych i powstawaniu powodujących odory mikroorganizmów. Można z tym jednak walczyć. Sprawdź, jak.

Sposoby na niemiłe wonie

Nieprzyjemne wonie w domu można zwalczać na różne sposoby, na przykład wietrząc mieszkanie po gotowaniu kapusty, stosując zapachowy żwirek w kociej kuwecie bądź używając odświeżaczy powietrza —  w spray czy w postaci elektrycznego wkładu. Żaden z tych sposobów jednak nie pomoże w przypadku, gdy przyczyną odorów są gnijące odpadki; jednocześnie zapach ten jest na tyle nieprzyjemny i dający się we znaki, że nie da się go po prostu zignorować.

Oczywiście ważne jest, by systematycznie wynosić śmieci. Aby robić to częściej, można kupić mniejszy kosz, który będzie zapełniał się szybciej, zmuszając niejako do jego częstego opróżniania. Jednak w ciepłej i stale wilgotnej łazience rozkład odpadków może następować bardzo szybko, wobec czego samo wynoszenie śmieci nie wystarczy. Istotne jest także regularne mycie kosza, a poza tym warto wyposażyć się w specjalny pochłaniacz zapachów do łazienki. Preparat ten nie jest zwyczajnym odświeżaczem powietrza, przeznaczony jest do spryskiwania kosza i jego zawartości, chroni bowiem przed namnażaniem się bakterii oraz wydzielaniem odorów.

Skuteczne działanie

Oparty na naturalnych składnikach pochłaniacz opracowany przez firmę bioExpert ma wszechstronne działanie, dzięki czemu jest bardzo skuteczny. Przede wszystkim nie dopuszcza do powstania nieprzyjemnych zapachów, a gdy już do tego dojdzie — przechwytuje molekuły odorowe, podczas gdy odświeżacze jedynie maskują nieprzyjemne zapachy. Poza tym jest bezpieczny dla otoczenia.

Świeżość i higiena

Nawet w małej i wilgotnej łazience, pozbawionej możliwości przewietrzenia ze względu na brak okna, nie muszą dawać się we znaki nieprzyjemne zapachy. Inwestując w taki produkt, można mieć pewność, że zyska się komfort w postaci świeżego powietrza. W dodatku preparat wzbogacony jest o olejki eteryczne.