Monitor 144Hz

Zazwyczaj, gdy komponuje się swój PC, największą uwagę zwraca się na podzespoły zamknięte w jednostce centralnej. Tymczasem ich potencjał może być w pełni wykorzystany, tylko jeśli ma się odpowiedni monitor do gier. Wśród graczy coraz popularniejsze są modele gwarantujące odświeżanie na poziomie 144Hz. Czemu? Przeczytaj artykuł, aby się tego dowiedzieć!

Czym charakteryzuje się monitor 144Hz?

Częstotliwość odświeżania to ważny parametr, który określa tempo, w jakim przetwarzany jest ruchomy obraz. Tym samym wpływa m.in. na płynność pokazywania kolejnych klatek i np. na rzeczywiste położenie obiektów na ekranie. Jak często wydawało Ci się, że już wygrałeś rozgrywkę, a finalnie ona wciąż trwała przez niecelność? Winne są nie tylko lagi, ale i mała prędkość wyświetlania ruchomego obrazu.

Dopasowany do potrzeb gracza monitor 144Hz pozwala skutecznie poradzić sobie z tym problemem. Dzięki niemu możesz szybciej reagować na zmiany w grze. Tym samym – zyskujesz realną przewagę nad przeciwnikiem.

Kiedy i dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt?

W tego typu urządzenie warto zainwestować m.in. wtedy, gdy masz zaawansowany komputer. Co z tego, że w Twojej jednostce centralnej został zamknięty potężny układ graficzny i silny procesor, jeśli ekran nie wyświetla więcej niż 60Hz? W takich wypadkach 144Hz robią dużą różnicę. Zaczynasz dostrzegać nie tylko potencjał swojego PC, ale i piękno gry w całej okazałości. Dlatego najlepsze monitory do gier pracują z coraz wyższą częstotliwością przetwarzania klatek.

Tego typu produkty są szczególnie wskazane dla miłośników gatunku shooterów. To właśnie w ich przypadku odświeżanie, jak i czas reakcji są najważniejsze. Pozwalają szybciej działać.

Sięgnij po urządzenia sprawdzonych marek!

Jeśli interesują Cię wyłącznie najlepsze produkty dla graczy, monitor 144Hz będzie właściwym wyborem. Pamiętaj, by zdecydować się na model pochodzący od sprawdzonej marki. Często można znaleźć w nim ustawienia, które pozwalają np. poprawić kontrast, dzięki czemu będziesz lepiej widzieć ruch na ciemniejszym tle.