Kiedy przydatne są nie tylko nowe, ale także używane wózki widłowe?

Kiedy przydatne są nie tylko nowe, ale także używane wózki widłowe?

Nieustannie rosną potrzeby przedsiębiorców w zakresie dostępu do niedrogich środków transportu bliskiego, dlatego pojawiają się oferty zdolne sprostać oczekiwaniom każdej firmy. Potrzebujesz takiego sprzętu i nie możesz się zdecydować, co wybrać? Przeczytaj poniższy artykuł!

W jakich branżach znajdują zastosowanie wózki widłowe?

Trudno wyobrazić sobie pracę hurtowni, magazynów, centrów logistycznych i wielu innych przedsiębiorstw bez tych niezwykle pomocnych urządzeń. Są również niezastąpione w budownictwie, rolnictwie, sklepach wielkopowierzchniowych i w wielu zakładach produkcyjnych. Mogą pracować na otwartej przestrzeni i w pomieszczeniach, wystarczy tylko wybrać odpowiedni napęd. Wiedzą o tym doskonale przedsiębiorcy, którzy nie wyobrażają sobie już funkcjonowania bez tych maszyn.

Jakie rodzaje wózków widłowych można znaleźć na rynku?

Urządzenia te można podzielić na kilka kategorii w zależności od napędu, jak i zastosowania. Biorąc pod uwagę rodzaje silników, mogą to być maszyny napędzane:

  • energią elektryczną,
  • gazem,
  • olejem napędowym.

Jeśli zaś chodzi o zastosowanie, można je podzielić na sprzęt:

  • wysokiego składowania,
  • czołowy,
  • unoszący,
  • podnośnikowy z masztem pojedynczym lub podwójnym.

Na co zwrócić uwagę kupując sprzęt transportu bliskiego do firmy?

Wiele przedsiębiorstw zajmujących się ich sprzedażą ma w ofercie nowe i używane wózki widłowe . Wśród nich można znaleźć urządzenia tak znanych producentów jak Hyundai czy HC. Atrakcyjne cenowo maszyny z drugiej ręki mające trafić do nowego właściciela przechodzą kompleksowe przeglądy z wymianą zużytych i uszkodzonych części, dlatego są w pełni sprawne i natychmiast gotowe do pracy. Aby zaspokoić potrzeby rynku, wielu dystrybutorów poleca też krótko- i długoterminowy wynajem tego sprzętu oraz kompleksową obsługę w zakresie konserwacji i napraw. Rynek jest bogaty. Wybierz zatem wózek dla siebie i firmę, która o niego zadba.