Jaki pistolet do lakierowania wybrać?

Jaki pistolet do lakierowania wybrać?

Szukasz dobrego wyposażenia do lakierni samochodowej? Zainwestuj w odpowiedni pistolet lakierniczy. Sprawdź, jakie rodzaje tego produktu są dostępne w sklepach. Poznaj najpopularniejsze preparaty do konserwacji aut, takie jak lakiery bezbarwne i podkłady akrylowe.

Trwałe powłoki ochronne

Co zrobić, by powłoki ochronne nakładane na samochód były trwałe i skutecznie pełniły swoje funkcje? Wybieraj wysokiej jakości chemię do konserwacji pojazdu. W profesjonalnej lakierni z pewnością przydadzą się podkłady akrylowe, które służą do wypełnienia ubytków i wyrównywania powierzchni auta. Ponadto niezbędnym elementem wyposażenia warsztatu jest lakier bezbarwny , który:

  • nabłyszcza karoserię i poprawia jej wygląd,
  • przeciwdziała korozji,
  • chroni samochód przed promieniowaniem UV i blaknięciem koloru,
  • zapobiega powstawaniu rysów i ubytków.

Doświadczeni lakiernicy często polecają preparaty marki Chamaeleon i PPG. Przed ich użyciem trzeba zapoznać się ze wskazaniami producenta.

Pistolety lakiernicze

Szczególną uwagę zwróć na wybór odpowiedniego pistoletu do nakładania powłok ochronnych. Dobry sprzęt ułatwi realizację prac konserwacyjnych. Dzięki niemu aplikacja lakierów i podkładów będzie szybsza oraz bardziej precyzyjna. Dobrym rozwiązaniem jest uniwersalny  pistolet do lakierowania , który nadaje się do użytku z farbami, materiałami na bazie rozpuszczalników, olejów, klejów i wosku. Powinien być lekki i wygodny do utrzymania w dłoni. Należy zachować stosowną odległość od konserwowanej powierzchni.

W sklepach dostępne są pistolety nisko- i wysokociśnieniowe. Niektóre modele wyposażono w system redukcji zużycia materiału, dzięki któremu lakiernik zaoszczędza na preparatach i maksymalnie wykorzystuje ich potencjał. Technikę lakierowania należy dopasować do swoich umiejętności i typu aplikowanych materiałów.

Profesjonalne artykuły dla lakierników

Korzystaj z wysokiej jakości artykułów lakierniczych, a konserwowanie auta przebiegnie sprawnie i będzie wyróżniać się dużą precyzją. Zabezpieczaj karoserię przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego, używaj profesjonalnych pistoletów, podkładów i lakierów.