Czym kierować się, wybierając wewnętrzne drzwi drewniane?

Czym kierować się, wybierając wewnętrzne drzwi drewniane?

Przeglądając oferty drzwi dostępnych w sklepach, można poczuć się zagubionym ze względu na bogactwo asortymentu. Warto więc odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pomogą wybrać odpowiedni model, pasujący do konkretnego stylu? Chcesz wiedzieć, na czym się skupić? Przeczytaj tekst zamieszczony poniżej.

Dlaczego wybór drzwi wewnętrznych jest ważny?

Dopasowanie stolarki drzwiowej do aranżacji wnętrza jest ważne z kilku powodów. Jej zadanie to przede wszystkim zapewnienie prywatności wszystkim użytkownikom danego lokalu w trakcie pracy, jak i podczas relaksu. Dzieli też mieszkanie czy dom na określone strefy. Równie ważna jest także funkcja estetyczna, dlatego drzwi powinno się także dopasować do wnętrza pod względem stylu i kolorystyki. Należy również pamiętać, że mają one służyć przez wiele lat, zatem powinny być trwałe i odporne nawet na intensywne użytkowanie.

Jakie drzwi wybrać, aby spełniały powyższe warunki?

Wysoka estetyką, trwałością oraz dostępnością w wielu stylach i kolorach cechują się wewnętrzne drzwi drewniane CAL. Są one dostępne w wersjach przylgowej i bezprzylgowej i w kilku kolekcjach. Do ich najważniejszych cech m.in. należy zaliczyć:

  • wykonanie z najwyższej jakości drewna dębowego lub sosnowego,
  • wysoką jakość wykonania,
  • dbałość o najdrobniejsze detale,
  • odporność na zarysowania,
  • izolację termiczną i akustyczną.

Warto dodać, że producent zadbał również, aby każdy klient znalazł wśród asortymentu modele w różnych stylach i kolorach.

Czy w ofercie producenta są drzwi do różnych aranżacji wnętrz?

W autoryzowanych punktach sprzedaży są wyroby idealne do każdego pomieszczenia zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym. W ofercie można znaleźć drewniane drzwi wewnętrzne klasyczne i nowoczesne, które z łatwością uda się dopasować do wnętrz urządzonych w takich stylach jak:

  • skandynawski,
  • loftowy,
  • industrialny,
  • minimalistycznym,
  • klasycznym.

Można je kupić w kilku kolekcjach, a każda z nich obejmuje stolarkę odpowiednią do salonu, kuchni, sypialni czy łazienki. Poza wyjątkowo popularnymi, pasującymi niemal do każdej aranżacji, drzwiami w kolorze białym, kości słoniowej i écru, są też modele z różnego typu okleiną i w wielu kolorach z bogatej palety RAL. Klienci mają możliwość zamówienia stolarki w odcieniach szarości, beżu czy brązu, a także w butelkowej zieleni oraz pudrowym różu.

Czy konserwacja drzwi drewnianych jest trudna?

Są to produkty impregnowane, lakierowane lub malowane, dlatego dbanie o nie jest proste. Najczęściej wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką, aby usunąć drobne zabrudzenia. Remontujesz dom i chcesz zmienić stolarkę? Zajrzyj do sklepu i wybierz odpowiadającą Ci kolekcję!