Czym jest i jak działa motoreduktor? Dowiedz się teraz!

Wszelkie maszyny w fabrykach, przemyśle wydobywczym i mnóstwie innych gałęzi znacznie usprawniają pracę. Nie mogłyby  jednak działać, gdyby nie poszczególne części, wpływające na ich wydajność. Wśród nich są m.in. motoreduktory. Produkowane przez takie marki jak Bonfiglioli, stanowią witalny element wielu urządzeń. A czym są? Sprawdź!

Co to jest motoreduktor?

Wpierw warto wyjaśnić, czym jest motoreduktor. To rodzaj maszyny napędowej, składającej się z napędu elektrycznego i mechanicznej przekładni. Może być wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak sprzęgła jednokierunkowe oraz hamulce. Zasadniczo stanowi pełen gotowy komponent, który można zaimplementować w najróżniejszych branżach przemysłu. Duże znaczenie ma jednak dobór konkretnego urządzenia do celu.

Dlatego, wybierając taki produkt, trzeba zwrócić uwagę m.in. na:

  • prędkość obrotową,
  • moment obrotowy,
  • pozycję pracy.

Jako gotowe rozwiązania motoreduktory znacznie ułatwiają budowę całych systemów pracujących w konkretnym zakładzie, w tym m.in. napędów przenośników, aeratorów oraz mieszadeł. Doskonale przy tym radzą sobie w trudnych warunkach, np. w stanie wyższej wilgotności czy przy wysokich temperaturach.

Jakie rodzaje motoreduktorów się wyróżnia?

Warto podkreślić, że urządzenia te dostępne są w różnych wariantach. Do najpopularniejszych należą np.:

  • planetarne,
  • płaskie,
  • stożkowe,
  • ślimakowe,
  • walcowe.

Każdy z tych typów znajduje zastosowanie w innych warunkach. Dobrze więc skontaktować się z dostawcą, by upewnić się, że wybrany model będzie najlepszy do danego zadania.

Jakiej marki produkty warto wybierać?

Należy pamiętać, że dobry motoreduktor to urządzenie najwyższej jakości. To od m.in. materiału, z jakiego powstał, zależy, czy będzie sprawnie pracować i nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Takie rozwiązania proponuje m.in. firma Bonfiglioli. Warto przejrzeć jej ofertę – wówczas wybiera się wśród najlepszych elementów maszyn.