Czy w Warszawie wykonywana jest usługa oklejania folią PPF?

Czy w Warszawie wykonywana jest usługa oklejania folią PPF?

Wielu właścicieli samochodów osobowych oraz dostawczych poszukuje sposobu na skuteczne zabezpieczenie lakieru użytkowanego pojazdu przed mikrouszkodzeniami, które powstają w wyniku m.in. uderzenia odbitych kamieni, zarysowań i obić mechanicznych, a także promieniowania UV czy opadów deszczu. Sprawdź, w jaki sposób działa bezbarwna folia ochronna PPF oraz komu powierzyć jej naklejenie na karoserię.

Na czym polega oklejanie folią PPF?

Przeszkoleni pracownicy firmy zajmującej się auto detailingiem nakładają na lakier folię ochronną o właściwościach samoregenerujących, co oznacza, że powstałe rysy zasklepiają się pod wpływem wysokiej temperatury (m.in. promieni słonecznych lub gorącej wody). Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku nowych, jak i używanych pojazdów (pod warunkiem że karoseria nie jest zbyt zniszczona). Ponadto warto wspomnieć, że folia może być zdjęta w dowolnym momencie, bez pozostawienia jakichkolwiek śladów na karoserii. 

Gdzie przyklejana jest ochronna folia PPF?

Głównym celem zastosowania bezbarwnej folii PPF jest oczywiście zabezpieczenie lakieru, jednak coraz częściej właściciele aut decydują się również na naklejenie dodatkowej powłoki na innych elementach pojazdu (szczególnie narażonych na uszkodzenia). Mowa o takich częściach jak m.in. lusterka, reflektory, zderzaki, progi, pokrywa silnika oraz wnęki pod klamkami. 

Materiał ochronny występuje w kilku podstawowych szerokościach:

  • 61 cm oraz 122 cm (przeznaczony do oklejania mniejszych i średnich części pojazdu),
  • 152 cm i 182 cm (nadaje się do zabezpieczania całych masek lub większych elementów).

Auto detailing — którą firmę wybrać?

Mimo iż branża car detailingu jest dosyć nowa, to w wielu polskich miastach istnieją firmy specjalizujące się właśnie w tego typu usługach. Na terenie Warszawy oklejanie folią PPF jest dostępne również w niektórych zakładach mechanicznych, jednak lepiej zaufać profesjonalistom, którzy zajmują się wyłącznie czyszczeniem i renowacją samochodów. Warto wcześniej zapoznać się też z opiniami innych klientów na temat jakości oraz trwałości wykonanych prac.