Czy osoby bez szczególnych kwalifikacji znajdą dobrze płatną pracę w Holandii?

Czy osoby bez szczególnych kwalifikacji znajdą dobrze płatną pracę w Holandii?

Mając niewielkie perspektywy na przyszłość, wiele osób decyduje się na poszukiwanie dobrze płatnego zajęcia za granicą. Przynależność do UE umożliwia to każdemu, kto chce pracować, bez względu na zawód i wykształcenie. Jesteś zainteresowany wyjazdem? Sprawdź, w jakim kraju i w jakich branżach możesz znaleźć odpowiadające Ci zatrudnienie! 

Gdzie za granicą potrzebni są pracownicy?

Wiele krajów potrzebuje fachowców i osób bez szczególnych kwalifikacji. Bardzo atrakcyjna może być praca w Holandii, gdzie firmy niemal z każdego sektora gospodarki chętnie przyjmują pracowników na stałe, sezonowo i na krótkie okresy, np. na święta czy wakacje. Warto wiedzieć, że w kraju tym zatrudnia sie już piętnastolatków, zatem nawet i oni mogą skorzystać z atrakcyjnych ofert zarobkowych. Jest to praca legalna, z dobrymi stawkami, umożliwiająca nawet zarobkowanie w godzinach nadliczbowych. System regulujący warunki pozwala na pracę 12-godzinną, jednak nie dłużej niż 60 godzin tygodniowo.

Jak znaleźć pracę, by nie natrafić na nieuczciwego pracodawcę ?

Najbezpieczniejsze formy zatrudnienia oferują agencje pracy. To one:

  • wyszukują rzetelnych pracodawców,
  • zajmują się zakwaterowaniem swoich podopiecznych,
  • mogą bezpłatnie uzyskać numer identyfikacji BSN,
  • gwarantują pomoc koordynatora w sprawach bytowych i urzędowych.

Wystarczy znaleźć taką firmę i złożyć aplikację, a jej pracownicy znajdą atrakcyjną, odpowiadającą kwalifikacjom pracę w Holandii.

W jakich sektorach mogą znaleźć zatrudnienie osoby bez kwalifikacji?

Brak zawodu nie jest problemem w znalezieniu zatrudnienia, ponieważ holenderskie przedsiębiorstwa oprócz fachowców potrzebują także pracowników fizycznych w sektorze rolno-spożywczym, na produkcji oraz w usługach. Wystarczy mieć chęci do pracy, a praca z pewnością się znajdzie. Panowie przed wyjazdem mogą zrobić kurs operatorów wózków widłowych, poszukiwanych nie tylko przez firmy logistyczne.

Jakie są warunki współpracy z agencją?

Najlepiej jest to sprawdzić osobiście, wyszukując taką firmę w Internecie i kontaktując się z nią. Chociaż wszystkie działają na podobnych zasadach, drobne różnice mogą się zdarzyć. Marzysz o dobrych zarobkach? Sprawdź oferty pracy w Holandii w wybranej agencji!