Czy monitor 144Hz sprawdzi się w grach?

Czego gracz oczekuje od sprzętu? Szybkiej reakcji, możliwości grania w ulubione tytuły, świetnego odwzorowania kolorów… Za to odpowiadają nie tylko podzespoły w komputerze, ale i ekran. Jedynie najlepszy monitor do gier w pełni wykorzysta potencjał dobrego PC. Jak w takim zadaniu spisują się modele z 144Hz? Przeczytaj artykuł!

Czym charakteryzuje się dobry monitor dla gracza?

W przypadku graczy liczy się m.in. wysoka rozdzielczość, minimum na poziomie Full HD oraz szybki czas reakcji. To szczególnie istotne, gdy użytkownik PC uczestniczy w rozgrywkach online. Dzięki temu jest w stanie dosłownie szybciej dostrzec zmiany na ekranie i zareagować na nie. Ponadto – monitor do gier powinien mieć też odpowiednią wielkość, tj. minimum 24”. Warto także zastanowić się nad „panoramą”.

144Hz – czyli wysoka płynność obrazu

Równie dużą rolę, co czas reakcji, odgrywa częstotliwość odświeżania. W wielu starszych modelach standardem było 60 i 90Hz. To zapewniało w miarę płynną rozgrywkę, ale wciąż przeszkadzało w immersji i np. precyzji strzału. Łatwiej zatopić się w wirtualny świat, gdy przed graczem stoi monitor 144Hz. Taki sprzęt, wraz z mocnymi podzespołami, zapewnia naturalną płynność wyświetlania klatek, ale i m.in. dokładniejsze odwzorowanie pozycji przeciwnika.

Postaw na najlepszy produkt

Wybierając najlepszy sprzęt dla siebie, zwróć uwagę, że różne parametry są ważniejsze w przypadku np. gier MMORPG, shooterów lub RTS-ów. W każdym z tych przypadków 144Hz zrobi dużą różnicę. Pamiętaj jednak też, aby sprawdzić, czy producent w danym modelu oferuje jeszcze dodatkowe funkcje, które mogą podnieść Twoją efektywność.