Bonfiglioli – czołowy producent motoreduktorów i nie tylko!

Elementy maszyn, aby były odporne na najwyższe obciążenia i niezawodne, muszą być wykonane z dbałością o najwyższą jakość. To zaś mogą zapewnić tylko czołowi producenci, w tym tacy jak firma Bonfiglioli. Jaka jest jej historia? Czemu warto sięgnąć po rozwiązania tego wytwórcy? Przeczytaj już teraz poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

Historia firmy Bonfiglioli

Droga tego producenta zaczęła się 16 kwietnia roku 1956, gdy Clementino Bonfiglioli założył przedsiębiorstwo z ambicjami, by dostarczać najlepsze na rynku rozwiązania techniki napędowej dla przemysłu, ale nie tylko. Pierwotnie bowiem, oprócz tego, że celował w produkcję przekładni dla maszyn rolniczych, wytwarzał również elementy silników dla… motocykli, w tym m.in. słynnej marki Ducati.

Z czasem firma zaczęła się rozrastać, zmieniała nawet profil (oferując urządzenia do systemów pakowania), ale przełomowym momentem dla niej było nabycie Transmital produkującej przekładnie planetarne. Rezultatem tego działania było m.in. zaprojektowanie i opatentowanie modeli 2-stopniowych. To z kolei sprawiło, że przedsiębiorstwo zaczęło bardzo dynamicznie się rozrastać i obecnie jest ogromną, międzynarodową korporacją o znacznie szerszym asortymencie.

Oferta marki – co znajdziesz wśród jej produktów?

Marka Bonfiglioli to nie tylko części napędów, takie jak motoreduktor , czy różne przekładnie. Wśród artykułów tego producenta dostępne są też inne rozwiązania technologiczne. Jest ona np. bardzo aktywna na rynku OZE, dostarczając m.in. elementy fotowoltaiki oraz elektrowni wiatrowych.

Czy warto stawiać na proponowane rozwiązania?

Wielu odbiorców kojarzy Bonfiglioli przede wszystkim z elementami maszyn. Firma ta gwarantuje szeroki asortyment przekładni mechanicznych, silników elektrycznych oraz napędów jazdy i obrotu wykorzystujących systemy planetarne. Jeśli więc interesuje Cię motoreduktor lub inne części wprawiające całe systemy w ruch – sprawdź ofertę tej marki!